Doskonała i powszechnie ceniona powłoka antykorozyjna Noxyde zmodyfikowana tak, aby rozpraszać gromadzące się ładunki elektryczne. Do zastosowania wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie antykorozyjne w obszarach o podwyższonym ryzyku wybuchu.
Antykorozyjny środek powłokotwórczy Noxyde Antistatic jest jednoskładnikowym produktem wodorozcieńczalnym na bazie zdyspergowanych w wodzie kopolimerów akrylowych.
Przeznaczony do wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych powierzchni metalowych. Środek zawiera pigmenty antykorozyjne oraz jest wolny od chromianów i ołowiu. Przeznaczony jest do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, w tym również w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych.
Może być nakładany bezpośrednio na odrdzewione, skorodowane podłoża metalowe lub dobrze przylegające stare powłoki malarskie. Po nałożeniu tworzy ciągłe, elastyczne, wodoodporne i antykorozyjne powłoki. Przewidziany jest przede wszystkim do nakładania natryskiem bezpowietrznym, może być również aplikowany pędzlem lub wałkiem.
Antykorozyjny środek powłokotwórczy Noxyde Antistatic może być aplikowany na wiele różnych podłoży, takich jak: żelazo, stal, stopy specjalne żelaza, galwanizowane lub metalizowane żelazo i stal, aluminium, miedź, cynk, ołów… Rozcieńczony 25 %-wym dodatkiem wody może być nakładany jako powłoka adhezyjna na podłoża nieporowate, takie jak: szkło, gładka cegła i beton, ceramika, dachówki… Po nałożeniu i pełnym utwardzeniu tworzy powłoki wodoodporne, o doskonałej przyczepności do większości podłoży, o dużej elastyczności (do 200 %), odporne na uderzenia i erozję oraz czynniki pogodowe i wiele chemikaliów.
Noxyde Antistatic w górnictwie może być stosowany do antykorozyjnego zabezpieczenia obiektów na powierzchni w miejscach zaklasyfikowanych jako przestrzenie zagrożone wybuchem oraz w podziemnych wyrobiskach górniczych zagrożonych wybuchem metanu i/lub pyłu węglowego, w tym: konstrukcje szybów, elementy obudowy i obiekty infrastruktury (rury), maszyny i urządzenia wydobywcze, itp… Stosowanie w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych na podstawie certyfikatu uprawniającego do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa B, wystawionym przez Jednostkę Certyfikującą Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach nr certyfikatu: B/1686/2007.
Wytwarzany w kolorach: biały (40), piaskowo-szary (RAL 7032), niebieski (A930), czerwony (RAL 3020), żółty (RAL 1003), zielony (RAL 6011), czarny (50).
Zastosowania nie zalecane bez użycia specjalnego gruntu:
Własności ogólne: